Güncellendi

Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonunu (Medikal Pigmentasyon) Uygulaması Türkiye'de ilk olarak uygulamaya başlayan ve mesleki adına kadar Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt tarafından oluşturulan Kalıcı Makyaj (Micropigmentation) sektörüne kazandırılan ve tüm dünyada '' Kelliğe Kalıcı Çözüm'' olarak önerilen bir tekniktir.Dünya'da ilk olarak uygulayan Tattoo( Dövme) Sanatçılarıdır
Uygulamanın dövme uygulmasından veya kalıcı makyaj uygulamasından neredeyse hiç farkı yoktur.Saç Simülasyonu uygulamasında önemli olan '' Doğru Tekniğin Bilinmesi '' oldukça önem taşır.Saç Simülasyonu işlemi noktalama şeklinde yapılmaz.Bu uygulama baştan sona yanlış ve görüntü çok çirkin olur.
Saç Simülasyonu adındanda anlaşıldığı gibi Varmış gibi yani Saç Kökleri Folikülleri varmış gibi görüntüyü oluşturabilmek üzerine kurulu bir manipülatif bir methodtur.

Saç Folikülleri Nokta şeklinde Değildir.Dolayısıyla burada gerçek anlamda Saç Folikülü görüntüsü verebilmek için 3D boyutlu yapılabilmesi hedeflenmektedir.

Merkezimizde uygulama ''Tek Tek Yapılmaktadır''.Çoklu iğneli roller tarzı iğne olan aparat kullanılmamaktadır.Roller ile yapılan çalışmalar ile tek tek özenle yapılan Saç Simülasyonu uygulması arasında inanılmaz derece görüntü farkı vardır.

Saç Simülasyonu tecrübe sahibi M.E.B ONAYLI Kalıcı Makyaj Kalfalık Ustalık belgelerine sahip Tattoo ve Kalıcı Makyaj Sanatçıları tarafından uygulanabilecek bir tekniktir.

Dolayısıyla tek başına SAÇ SİMÜLASYONU UZMANLIĞI diye bakanlığa bağlı bir belge yoktur.M.E.B ONAYLI SAÇ SİMÜLASYON UZMANLIĞI YOKTUR.KALICI MAKYAJ VE DÖVME MESLEK KAPSAMINDADIR.

SAÇ SİMÜLASYONU UZMANI OLDUĞUNU İDDİA EDEN  KİŞİLERE MUHAKKAKİ M.E.B ONAYLI KALICI MAKYAJ VEYA M.E.B ONAYLI DÖVMECİ KALFALIK VE USTALIK BELGELERİ SORULMALI VE YAPTIĞI ÇALIŞMLALAR İNCELENMELİDİR .

 

TAMAMEN GERÇEK DIŞI OLAN KONULAR 

1) SAÇ SİMÜLASYONU ÖZEL CİHAZI 

2) SAÇ SİMÜLASYONU ÖZEL PİGMENTLERİ(BOYASI) 

3) 1 SAATE SAÇ SİMÜLASYONU UYGULAMASI 

4) ÖZEL ŞAMPUAN SAFSATASI (YAPILAN İŞLEM BİR TÜR TATTOO&DÖVME  İŞEMİDİR) .SAÇ EKİMİ DEĞİLDİR DOLAYISIYLA ÖZEL ŞAMPUAN ÖNERİSİ VE KULLANIMI GİBİ BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİLDİR .KALDI Kİ ; ÖZEL ŞAMPUAN ÖNERİSİ YANLIZCA SAÇ EKİMİ OPERASYONU SONRASI İÇİN GEÇERLİDİR.SAÇ EKİMİ SONRASINDA  20-25 GÜN  TAVSİYE EDİLEN ŞAMPUAN KULLANILIR SONRASINDA HER ZAMAN KULLANDIĞINIZ ŞAMPUANI KULLANIRSINIZ.SAÇ SİMÜLASYONU SONRASI RENGİN KALICILIĞINA ETKİ YAPACAK VS ÖZEL ŞAPUAN KULLANILMASI YAPILAN SAÇ SİMÜLASYONUNU VERİMLİ KILAR GİBİ BİRŞEY SÖZ KONUSU DAHİ DEĞİL GERÇEKLİKLE BAĞDAŞMAZ.

PEKİ YA NEDİR NEYLE YAPILIR ?

1 ) SAÇ SİMÜLASYONU PROFESYONEL BİR KALICI MAKYAJ CİHAZI YADA PROFESYONEL BİR KALICI DÖVME MAKİNESİ İLE YAPILABİLİR.ÖZEL CİHAZ DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DAHİ DEĞİLDİR .

2) SAÇ SİMÜLASYONU ÖZEL BOYASI DİYE BİR ŞEY YOKTUR .SAÇ SİMÜLASYONUNDA KULLANILACAK PİGMENT KALICI MAKYAJ PİGMENTİ BOYASI YADA KALİTELİ BİR DÖVME BOYASI İLE YAPILIR .TEK FARK KALICI SÜRESİ DEĞİŞECEKTİR.KALICI MAKYAJ BOYASI 1-5 SENE ARASI YADA CİLT TİPİNE BAĞLI OLARAK 8 SENEYE KADAR DAYANABİLİR.KALICI DÖVME BOYASI İLE YAPILIRSA ÖMÜR BOYU KALICILIĞI OLUR.ANCAK RENK SEÇİMLERİNE ÇOK DİKKAT ETMEK GEREKİR Kİ RENK DÖNÜŞÜMÜ İLERLEYEN ZAMAN DA CANLI DOKUYA ÇALIŞILDIĞI İÇİN İSTENMEYEN RENKLERE DÖNÜŞEBİLİR.

3) Uygulama açıklık alanına göre 2-7 saat arası değişmektedir.Bazen uygulama duruma bağlı olarak 2 seans şeklinde uygulanır .Kesinlikle 1 SAATE BİTEN BASİT BİR UYGULAMA DEĞİLDİR.SADECE LOKAL OLARAK BÖLGENİN UYUŞMASI 45dk-1 SAAT ARASI SÜRER.

GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİDEN VE MAKALEMİ SONUNA KADAR OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER EDERİM.

SEVGİLERİMLE,

PMU & MICROBLADING 

UZM.MEHMET FATİH BOZKURT

 

İŞİNİZİ ŞANSA BIRAKMAYIN ! UNUTMAYIN Kİ ARAŞTIRMAK SORMAK EN DOĞAL HAKKINIZ...

İnstagram@sacsimulasyonu

 (ÇALIŞMALARIMIZA BAKMADAN KARAR VERMEYİN)

Etiketler:
Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt

Microblading & Saç Simülasyonu & Medikal Micropigmentation

Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt

1991 yılında başlamış olduğumuz bu kalıcı sanat yolculuğunda dünyayı takip ederek Medikal Kalıcı Makyaj (Micropigmentation) ,Medikal Kamuflaj Pigmentasyon konularında bir çok uygulamada öncü olduk.Tıbbi olarak çözümü mümkün olmayan yara ,yanık,kesik,vitiligo ve son olarak meme başı areolası renklendirme gibi sıra dışı çalışmalar yaparak hem dünyada hemde Türkiye'de mesleğin itibar kazanmasını sağladık ve mağdur olan bir çok kişiye yardımcı olduk.Kalıcı Makyaj kaş yapımında dünyada son nokta olan Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulamasının Türkiye'de bilinmesine önemli ölçüde katkı sağladık.Binlerce uygulama yaptık ve Yüzlerce öğrenci yetiştirdik.Altın Oran Pergelini yaptık  ve T.P.E Türkiye Patent Enstitüsü tarafından Mehmet Fatih Bozkurt adına Patentlendi.Ve yine Kelliğe Kalıcı Çözüm olan Saç Simülasyonu Uygulamasının teknik adına kadar verdik ve yine Türkiye'de duyulmasına ve bilinmesine katkı sağladık.Dünya'nın dört bir yanından ve Türkiye'nin her bölgesinden gelen birçok öğrencimiz ve uygulama için gelen bir çok misafirimizi mutlu göndermekten memnun oluyoruz .İşimizi yaparken en iyisi ni yapma gayreti içindeyiz.Sevgilerimizle....

Microblading Eğitimi Türkiye
Etiketler
Estbrows International Microblading Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt

Binlerce kişiye Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş yaptık yüzlerce uzman yetiştirdik.Çalışmalarımızı görmeden karar vermeyin ! instagram@mehmetfatihbozkurt