Güncellendi

Medikal Kamuflaj

Tıbbi-Medikal Kamuflaj Nedir ?

Medikal kamuflaj tedavisi tıbben  mümkün olmayan  geçirilen bir ameleyat sonrası  yada hastalık sonrası oluşan izlerin ve Micropigmentation yöntemi ile kamufle edilme işlemidir.Bu işlem micro iğneler ve özel makineler ve özel pigmentler ile uzman kişiler tarafından uygulanır.

 

Medikal Kamuflaj  Uygulama Alanları

 

1) Vitiligo Lekelerinin  kamuflajı

 

2) Yara yanık,kesik,faça  izlerinin kamuflajı

 

3) Doğuştan yarık dudak izlerinin kamuflajı

 

4) Ameliyat sonrası oluşan kesik izlerinin kamuflajı

 

5) Meme areolası genellikle göğüs kanserinden sonra kaybedilen   meme başı renklendirmesi  ve çizimi

6) Saçlı deride bölgesel saç dökülmesi Alopesi alanlarının kamuflajı

 

7) Göbeği olmayan kişilerde göbek yapılması

 

8) Kemoterapi izlerinin kamuflajı

 

9) Saç ekimi sonrası boşluk kalan bölgelere saç folikülü görüntüsü vermek.  (SAÇ SİMÜLASYONU)

 

Pigmentlerden doğal tonlara yakın bir karışım yapılmaya çalışılır.Medikal  kamuflaj ciltteki renk değişikliklerini kapatmak için kullanılmaktadır.

 

Bu işlemde her hastanın ihtiyacı ten rengine ve işlem uygulanacak bölgenin rengine göre özel pigmentlerden kişiye özel bir  renk tonu ayarlanır ve kişiye uygulanır.Uygulama birkaç seans sürebilir.

Medikal kamuflaj psikolojik olarak rahatlatmak amacı ile yapılar.Beklentisi çok yüksek ve uygulama sonrası mucizeler bekleyen kişilere uygulama yapılamaz.

 

Uygulama yapacak kişinin uzman  Medikal Pigmentasyon (Kamuflaj)konusunda en az 5 yıl deneyimli M.E.B onaylı Kalıcı Makyaj Kalfalık ve Ustalık Belegelerine Sahip ve Uzmanların olması gerekir ..Hata kabul etmeyen uygulamalar arasındadır.

Etiketler:
Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt

Microblading & Saç Simülasyonu & Medikal Micropigmentation

Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt

1991 yılında başlamış olduğumuz bu kalıcı sanat yolculuğunda dünyayı takip ederek Medikal Kalıcı Makyaj (Micropigmentation) ,Medikal Kamuflaj Pigmentasyon konularında bir çok uygulamada öncü olduk.Tıbbi olarak çözümü mümkün olmayan yara ,yanık,kesik,vitiligo ve son olarak meme başı areolası renklendirme gibi sıra dışı çalışmalar yaparak hem dünyada hemde Türkiye'de mesleğin itibar kazanmasını sağladık ve mağdur olan bir çok kişiye yardımcı olduk.Kalıcı Makyaj kaş yapımında dünyada son nokta olan Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş uygulamasının Türkiye'de bilinmesine önemli ölçüde katkı sağladık.Binlerce uygulama yaptık ve Yüzlerce öğrenci yetiştirdik.Altın Oran Pergelini yaptık  ve T.P.E Türkiye Patent Enstitüsü tarafından Mehmet Fatih Bozkurt adına Patentlendi.Ve yine Kelliğe Kalıcı Çözüm olan Saç Simülasyonu Uygulamasının teknik adına kadar verdik ve yine Türkiye'de duyulmasına ve bilinmesine katkı sağladık.Dünya'nın dört bir yanından ve Türkiye'nin her bölgesinden gelen birçok öğrencimiz ve uygulama için gelen bir çok misafirimizi mutlu göndermekten memnun oluyoruz .İşimizi yaparken en iyisi ni yapma gayreti içindeyiz.Sevgilerimizle....

Microblading Eğitimi Türkiye
Etiketler
Estbrows International Microblading Uzm.Mehmet Fatih Bozkurt

Binlerce kişiye Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş yaptık yüzlerce uzman yetiştirdik.Çalışmalarımızı görmeden karar vermeyin ! instagram@mehmetfatihbozkurt